راهنما


سوالات متداول


طراحی و پیاده سازی سامانه به گونه ای انجام شده است که کاربران بتوانند بدون داشتن تخصص خاصی از سامانه به صورت کامل استفاده نمایند. بخش های مالی به گونه ای طراحی شده اند که افراد بدون نیاز به دانش حسابداری بتوانند هزینه ها ، درآمد ها و بدهی ها را ثبت نمایند.
بله ، امکان اخذ فایل اکسل از تمامی اطلاعات ثبت شده در سامانه مهیا می باشد و در هر لحظه می توانید از اطلاعات خود خروجی تهیه نموده و مورد استفاده یا به عنوان پشتیبان نگهداری نمایید.
افراد زیر می توانند از طریق اینترنت با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود از هرجا و هرزمان با ورود به سایت سامانه و با توجه به دسترسی های خود از سامانه استفاده نمایند
  • مدیر یا مدیرعامل مجتمع : مدیر یا مدیرعامل به کلیه قسمت های سامانه دسترسی دارند.
  • ساکنین – مالکین : ساکنین – مالکین فقط امکان رویت وضعیت مالی خود ، اخبار و اطلاعیه های مجتمع ، تلفن های ضروری مجتمع ، شماره حسابهای مجتمع و پیام های ارسالی از طرف مسئولین مجتمع را دارند. همچنین امکان ثبت بدهی پرداخت شده از طریق کارت و یا در صورت داشتن درگاه پرداخت آنلاین مجتمع امکان پرداخت بدهی به صورت آنلاین و ارسال پیام به مسئولین مجتمع را نیز دارا می باشند.
  • اعضای هیئت مدیره : اعضای هیئت مدیره امکان رویت اطلاعات تمام قسمت ها را دارند.
  • حسابدار : حسابدار امکان دسترسی کامل به عملیات مالی را دارد و به سایر قسمت های سامانه دسترسی نخواهد داشت.
  • حسابرس : حسابرس تنها امکان رویت اطلاعات عملیات مالی را دارد و به سایر قسمت های سامانه دسترسی نخواهد داشت.
  • بازرس : بازرس تنها امکان رویت اطلاعات عملیات مالی را دارد و به سایر قسمت های سامانه دسترسی نخواهد داشت.
  • روابط عمومی : روابط عمومی به قسمت های اخبار و اطلاع رسانی ، تلفن های ضروری دسترسی خواهند داشت و به سایر قسمت های دیگر سامانه دسترسی ندارد.

شایان ذکر می باشد که هر فرد می تواند یک یا چند نقش را به صورت همزمان دارا باشد و همچنین ضرورتی به سکونت و مالک بودن این افراد در مجتمع نمی باشد
محدودیتی در هیچ یک از قسمت های سامانه وجود ندارد و می توان در تمام قسمت ها، اطلاعات جدید ثبت و به هر میزان کاربر ایجاد نمود.
خیر، تا یکماه پس از پایان اشتراک امکان ورود و فقط مشاهده اطلاعات همچنان وجود خواهد داشت. پس از یکماه اطلاعات همچنان محفوظ خواهد بود ولی برای ورود می بایست حق اشتراک پرداخت گردد
سامانه با مرورگر فایرفاکس نسخه 6 به بالا و اینترنت اکسپلورر نسخه ۸ به بالا و کروم نسخه 10 به بالا سازگاری کامل دارد
بله ، در صورت عدم رضایت، به نسبت زمان باقی مانده حق اشتراک پرداختی بدون قید و شرط عودت می گردد.
  • رمزنگاری رمز عبور به روش غیرقابل شکست می باشد و حتی توسط کارشناسان سامانه نیز غیر قابل مشاهده است.
  • پشتیبان گیری در هر لحظه از اطلاعات پایگاه داده به صورت اتوماتیک صورت می گیرد.
  • از سرورهای قوی با امنیت بالا استفاده می شود.
سامانه همواره در حال توسعه و پیشرفت می باشد. هر ماه امکانات جدید اضافه شده به اطلاع اعضا خواهد رسید. شایان ذکر است که امکانات جدید به صورت رایگان در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت.
کاربر با مراجعه به قسمت پشتیبانی گزینه درخواست پشتیبانی را انتخاب و برای ثبت تیکت مورد نیاز خود اقدام میکند.
درخواست درگاه پرداخت اینترنتی توسط متقاضی با ارسال تیکت پشتیبانی فرستاده می شود. لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست کننده ارسال می گردد و متقاضی مدارک را برای سامانه پلاک 21 ایمیل می کند .
مبلغ بدهی در گزارشات و ثبت آن دقیقا به همان تاریخ پرداخت بدهی صورت میگیرد ضمن اینکه امکان اضافه کردن توضیحات (پرداخت بدهی با تعویق) وجود دارد.
بله، سیستم مدیریت مجتمع بر پایه نام واحد مجتمع می باشد و با تغییر مالک یا مستاجر امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.
کلیه اطلاعات ثبت شده توسط مدیریت قبلی در سامانه ذخیره می شود و امکان پاک شدن، تغییر و یا اصلاح در اطلاعات سامانه وجود ندارد. این امر موجب می گردد تا صحت اطلاعات در مقابل تغییرات حفظ شود.


پاسخ سوال خود را نیافتید؟ آن را با ما در میان بگذارید تماس با ما